Terapia tmou

Tma prináša uvoľnenie od vizuálnych a zvukových vnemov, ktoré nás rozptyľujú. Pozornosť prirodzene presúvame do seba. Vďaka tomu sa rozvíja intuícia, prichádza náhľad na život z novej perspektívy. Prijmite volanie tmy do svojho života a dovoľte si otvoriť oči v transformačnom procese. 

Absolvovať pobyt v tme pre mňa znamená dovoliť si odrezať sa od všetkých povinností a očakávaní aspoň na pár dní. Vypnúť mobil, odložiť hodinky a robiť iba to, čo práve TERAZ chcem JA. Teda počúvať, čo moje telo a moja duša práve potrebuje. Napojiť sa na seba. Nič iné nie je dôležitejšie. 

Odhalí sa dovtedy hmlistý rebríček hodnôt a priorít v živote, riešia sa vzťahy aj bez potreby fyzickej interakcie s danou osobou. Zároveň nastáva zostrenie zmyslov. Zrazu si silne uvedomujeme život tu a teraz, pretože bez zraku sa naozaj nedajú robiť 2 veci naraz… Vnímam silné zahĺbenie sa do seba a zároveň neuveriteľný pocit slobody, ktorý JE možný preniesť aj do bežného života. Záleží len na nás. 

Zoznam benefitov je naozaj dlhý.

Esencie - Tma, ktorá otvára oči - Rozhovor

Pobyt v tme v Lesnej ZáhradeV Lesnej Záhrade v Hrubom Šúri pri Senci Vám ponúkame unikátne priestory vytvorené špeciálne pre pobyt v tme a tichu. Sú vzdialené od civilizácie, dokonca aj od nášho domu, teda situované priamo pod lesom ale napriek tomu s dnešným štandardom.
Podlahové kúrenie, infra panel, zvuková izolácia aj s konopným rúnom nalepeným na klenbovú konštrukciu, rekuperáciou vzduchu, s vlastným WC, teplá voda, sprcha i umývadlo.

Ako to u nás v tme "vyzerá"?

izba tma 5
tma tmuca
izba tma 4

Sám sebou v tme - článok

…„Na toto nemám čas,“ povedala som si už niekoľkýkrát za sebou a zrazu som si uvedomila absurditu tejto mantry. V tme som začala robiť veci inak. Zmenila som svoju dlhoročnú techniku umývania zubov, cvičila, meditovala, tancovala, bubnovala a o všetkom som si písala.

– Nedávno si sa vrátila z pobytu v tme. Ako bolo?

Bol to obohacujúci zážitok, závisí však od prístupu. Môžeš s tým bojovať, pozorovať sa alebo celý proces prijať. Poznám viacero ľudí, ktorí pobyt v tme už absolvovali a niektorí z nich mala na začiatku rešpekt alebo sa báli. Ja som sa však veľmi tešila a nemohla som sa dočkať, kedy tam už pôjdem. Mala som za sebou náročné obdobie, kedy som si zbytočne vytvorila veľa zhonu. Vedela som, že v tme nebudem mať žiadne povinnosti, len byť sama sebou a sama so sebou. [čítať celý článok]

Rezervácia termínov

Odporúčaná minimálna dĺžka pobytu v tme je 7 nocí. Ak sa chcete do seba ponoriť hlbšie, môžete v tme stráviť aj viac dní, záleží na Vás a na dostupnosti priestorov.

Kontakt na môjho otca, ktorý pobyt v tme zabezpečuje:

Pavol Záhradník

tel.č. 0905 645 381

email: terapiatmou@gmail.com